В своїй практиці ми неодноразово стикалися з тим, що сторони виконавчого провадження не розуміють що таке зведене виконавче провадження (далі “ЗВП”). Спробуємо пояснити що ж це таке .

Якщо суд приймає рішення на користь декількох позивачів чи стосовно декількох відповідачів, то видає два і більше виконавчих документа. Буває навіть так, що у справі, де один позивач та один відповідач суд видає два виконавчих документа – один на стягнення основної суми, інший – на стягнення судового збору. Особливо часто таким шляхом йдуть суди при розгляді цивільних справ. 

Далі за кожним виконавчим документом відкривається виконавче провадження. Якщо на одного боржника відкрито хоча б два виконавчі провадження, ці провадження об’єднуються в ЗВП.

Якщо виконавчий документ пред’явлено в орган Державної виконавчої служби, то той з державних виконавців, хто відкрив виконавче провадження перший повинен вести ЗВП. 

Якщо кілька виконавчих документів щодо одного боржника пред’являють до приватного виконавця,  то він так само об’єднує їх у ЗВП. Однак, часто трапляється, що виконавчі документи  пред’являються до різних приватних виконавців. В такому випадку кожний приватний виконавець веде своє ЗВП. І це є велика процесуальна проблема, оскільки фактично за одним і тим самим майном боржника полюють різні приватні виконавці, а можливо ще і орган Державної виконавчої служби. 

Практика пішла таким чином, що гроші на погашення боргів ідуть за виконавчими провадженнями найспритнішого виконавця. У зв’язку з цим, ми радимо стягувачам виважено підходити до вибору приватного виконавця, і пред’являти виконавчий документ тому, хто найбільше досяг успіху в зверненні стягнення на майно боржника. 

Тепер щодо технічної частини ЗВП. При об’єднанні виконавчих проваджень у ЗВП спільному провадженню програма присвоює унікальний восьмизначный номер. Однак, якщо при звичайному виконавчому провадженні сторони можуть за допомогою ідентифікатору доступу переглянути всі документи в межах провадження, то в ЗВП це неможливо.

У ЗВП відсутній ідентифікатор доступу. Виконавець, якому потрібно здійснити виконавчу дію в межах ЗВП просто заходить в будь-яке з виконавчих проваджень, яке входить до складу ЗВП і формує там постанову. 

Часто буває, що стягувач заходить в своє виконавче провадження, і бачать тільки постанову про відкриття виконавчого провадження і постанову про приєднання виконавчого провадження до ЗВП. Звичайно він думає що нічого не відбувається. Можливо так воно і є, однак скоріше за все, документи в межах ЗВП просто  формуються в іншому виконавчому провадженні. Це технічна проблема, яку поки що не вдається вирішити. Доступ до документів в межах ЗВП повинні мати всі стягувачі.  

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *