У 2014 році був прийнятий Закон України “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті”

Згідно цього закону не можна звертати стягнення по валютних кредитах на єдине житло площею до 140 кв. м. (квартира) і 250 кв. м (будинок), яке використовується як постійне місце проживання.

Дія мораторію продовжувалася не один раз. Станом на зараз цей мораторій діє до 23 вересня 2021 року. Відстрочка була встановлена ​​Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті” № 1381-IX від 13.04.2021. В цьому законі важливим є не просто те, що він відкладає дату припинення дії мораторію, а й ще і зобов’язує банки провести примусову реструктуризацію заборгованості. 

Всі позичальники, які бажають скористатися реструктуризацією кредиту повинні подати відповідну заяву в банк до 23 липня 2021 року. У разі, якщо цей строк пропущено з поважної причини він може бути продовжений. Банк протягом 60 днів з моменту отримання заяви про реструктуризацію повинен провести реструктуризацію і направити боржнику відповідні документи.

Як банк зобов’язаний реструктуризувати борг?

Перш за все банк перераховує борг за середнім курсом. Якщо кредит брався при курсу гривні до долара 5, зараз курс 28, то середній курс буде становити 18. З момент реструктуризації на погашення тіла кредиту боржнику будуть давати 10 років.

Також, в законі встановлені спеціальні правила нарахування відсотків, штрафів і так далі. Цей закон можна назвати останнім шансом для валютних позичальників.

Швидше за все після 23 вересня 2021 цей мораторій депутати продовжувати вже не будуть. Тому слід очікувати активізації приватних і державних виконавців щодо звернення стягнення на “підмораторне” житло.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *