Випуск 14 на нашому каналі в YouTube на тему “Три варіанти реалізації майна боржника”.

Якщо Ви думали, що все майно боржника в рамках виконавчого провадження реалізується однаково, то Ви глибоко помилялися. В сьогоднішньому відео я Вам розповім про три варіанти реалізації активів боржника.

ПЕРШИЙ ВАРІАНТ

Продаж майна конкретній особі за згодою сторін. Цей варіант хороший для учасників виконавчого провадження, які знаходитися не в конфліктних відносинах. У сторін однакове бачення вартості об’єкта і на цей об’єкт є покупець.

У цьому випадку виконавець арештовує майно боржника. Стягувач і боржник узгоджують вартість і повідомляють про це виконавця. Далі боржник від свого імені продає майно за погодженою ціною, а покупець перераховує гроші за придбане майно не боржникові, а відразу на рахунок виконавця. Після отримання грошей виконавець знімає арешт з майна і покупець реєструє за собою дане майно.

Також після узгодження сторонами вартості майна воно може бути не тільки продано кому-небудь, а ще й передано стягувачу за цією вартістю в рахунок погашення боргу.

ДРУГИЙ ВАРІАНТ

Продаж майна за ціною, яку погодили стогони виконавчого провадження на електронному аукціоні.

Він підходить для сторін, у яких є взаєморозуміння щодо вартості майна, але на таке майно немає покупця і стягувач не бажає забирати собі це майно за цією ціною. Ця процедура виглядає так: виконавець виносить постанову про опис і арешт майна, після цього у стягувача і боржника є 10 днів, щоб узгодити вартість об’єкта. Якщо сторони домовилися про ціну, вони подають відповідний документ виконавцю. Після цього виконавець виставляє майно на електронні торги.

На перших торгах об’єкт виставляється за тією ціною, яку визначили сторони. Якщо покупець не знайшовся, то об’єкт виставляється на другі торги. Вартість об’єкта знижується на 15%, якщо це нерухомість, і на 25%, якщо це рухоме майно. Якщо і на других торгах він також не був проданий, то об’єкт виставляється на треті торги, вартість нерухомості ще знижується на 15%, а рухомого майна на 25%.

Таким чином, на третіх електронних торги ціна становить 70% від тієї, що погодили сторони по нерухомості, і 50% по рухомому майну. Електронним торгам я планую присвятити окреме відео, не пропустіть його.

Якщо і на третіх торгах майно продано не було, то стягувачу пропонується забрати об’єкт за ціною третіх торгів. Якщо стягувач не виявить бажання забрати собі майно, то воно повертається боржника, а арешт з нього знімається.

ТРЕТІЙ ВАРІАНТ

Найпоширеніший! Це коли сторони конфліктують між собою, взаєморозуміння немає. Тоді майно описується, вартість його визначає виконавець.

Якщо це нерухомість або транспортні засоби, літаки, пароплави, то в обов’язковому порядку залучається суб’єкт оціночної діяльності. В інших випадках залучення оцінювача не обов’язково. Але на практиці оцінювачі залучаються практично у всіх випадках. Виконавці рідко коли хочуть брати на себе відповідальність за проведення оцінки, набагато простіше це доручити фахівцеві. Процедура реалізації майна на електронних торгах така ж, як і в попередньому випадку.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *