Строк, протягом якого може бути відкрито виконавче провадження законом не встановлено. Нижче, ми пояснимо, якою логікою керуються виконавці при закритті виконавчого провадження.

У більшості випадків виконавче провадження завершується одним з трьох варіантів: 

1) фактичним виконанням виконавчого документа;

2) скасуванням виконавчого документа;

3) поверненням виконавчого документа стягувачу без виконання у зв’язку з відсутністю майна.

З першими двома випадками все зрозуміло. А ось як бути, якщо у боржника нічого немає?

Виконавець в цій ситуації може як повернути виконавчий документ, так і продовжувати “тримати” виконавче провадження відкритим. І обидва свої рішення він може пояснити.

Повернення виконавчого документа виконавець буде аргументувати тим, що за наявними у нього даними у боржника немає майна. Якщо виконавець вирішить “тримати” відкритим провадження, то свою позицію відстоюватиме тим, що він ще не здійснив всі виконавчі дії.

На практиці приватні виконавці діють таким чином. По фізичним особам виконавчі провадження ведуть довго, по юридичним особам закривають швидко.

Хочемо наголосити, що відкритих виконавчих проваджень боржникам боятися не слід. Маючи відкрите провадження є шанс врегулювати проблему. Якщо провадження буде закрито, то потрібно буде вирішувати проблему не тільки з боргом, а ще й з обтяженнями, які неможливо буде зняти без суду.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *