1. ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ У СКЛАДІ КОЛЕГІЇ СУДДІВ КАСАЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ВІД 29.11.2019 Р. У СПРАВІ № 815/1996/17  http://reyestr.court.gov.ua/Review/86000284

виконавчий збір – санкція майнового характеру

На думку суду, стягнення виконавчого збору і витрат виконавчого провадження за своєю природою є специфічною санкцію майнового характеру, яка повинна стимулювати боржників виконувати рішення самостійно. При цьому Закон не ставить можливість застосування таких санкцій у залежність від фактичного вчинення державним виконавцем дій, спрямованих на примусове виконання рішення суду.

2. ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ У СКЛАДІ КОЛЕГІЇ СУДДІВ КАСАЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ВІД 29.11.2019 Р. У СПРАВІ № 420/1318/19  http://reyestr.court.gov.ua/Review/86000224

виконавчі написи нотаріусів пред’являються до виконання протягом 3-х років

Стаття 91 Закону України «Про нотаріат» передбачає, що виконавчі написи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом одного року з моменту їх вчинення, в той час як статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено трирічний строк для пред’явлення виконавчих документів.

На думку суду, Закон України «Про виконавче провадження» є спеціальним по відношенню до Закону України «Про нотаріат». Відтак, виконавчі написи нотаріусів можна пред’являти до примусового виконання протягом трьох років з моменту їх вчинення.

3. ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ У СКЛАДІ КОЛЕГІЇ СУДДІВ КАСАЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ВІД 28.11.2019 Р. У СПРАВІ № 370/93/16-а  http://reyestr.court.gov.ua/Review/85999965

рішення про перерахунок пенсій можна вважати виконаними тільки після реальної виплати коштів

Лист органів пенсійного фондову про те, що перерахунок пенсії здійснено, однак кошти будуть виплачені після того, які з’явиться така можливість (надійдуть відповідні цільові кошти) не можна вважати виконанням рішення про перерахунок пенсії. На думку суду, відповідний перерахунок обов’язково включає в себе безумовну їх виплату.

Відтак, державним виконавцям не можна закривати виконавчі провадження у зв’язку повним фактичним виконанням рішення про перерахунок пенсії лише на підставі підтвердження органів Пенсійного фонду, що перерахунок здійснено. Для закриття виконавчого провадження потрібно дочекатись документів про реальну виплату коштів.

4. ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ У СКЛАДІ КОЛЕГІЇ СУДДІВ КАСАЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ВІД 27.11.2019 Р. У СПРАВІ № 826/19841/16  http://reyestr.court.gov.ua/Review/85933999

право на звернення до суду не є абсолютним

В даній постанові суд зазначає, що строк звернення до суду обчислюється з дня, коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. При цьому «повинна» слід тлумачити як обставину, за якої особа не могла не знати про таке порушення, а не обов`язок особи дізнатися про це.

Зокрема, особа повинна була дізнатися про порушення своїх прав, якщо вона знала про обставини прийняття рішення чи вчинення дій, і не було перешкод для того, щоб дізнатися про це. В інакшому випадку строк звернення до суду буде вважатися пропущеним.

5. ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ У СКЛАДІ КОЛЕГІЇ СУДДІВ КАСАЦІЙНОГО ЦИВІЛЬНОГО СУДУ ВІД 27.11.2019 Р. У СПРАВІ № 2-2268/11  http://reyestr.court.gov.ua/Review/86103681

майно набуте в шлюбі не завжди є спільною сумісною власністю

Якщо за договором про поділ майна подружжя передбачено, що майно вважається особистою власність когось одного з подружжя, то на таке майно не може бути звернуто стягнення за боргом іншого з подружжя.

6. ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ У СКЛАДІ КОЛЕГІЇ СУДДІВ КАСАЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ВІД 27.11.2019 Р. У СПРАВІ № 820/794/16  http://reyestr.court.gov.ua/Review/85934033

черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем

На думку суду, з метою примусового виконання рішень черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем у кожному конкретному випадку самостійно. При цьому боржник має право запропонувати ті види майна чи предмети, на які необхідно в першу чергу звернути стягнення.

Якщо ж боржником не надано жодних доказів про наявність іншого майна, на яке можна звернути стягнення, чи не подано жодних зауважень/заяв, то в подальшому у такого боржника немає підстав оскаржувати дії виконавця, у зв’язку з порушення черговості звернення стягнення на майно.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *