Випуск 6 на нашому каналі в YouTube на тему “Майно боржника, на яке можна звернути стягнення”.

ГРОШІ НА РАХУНКАХ БОРЖНИКА

Для того, щоб виконавець міг стягнути гроші з рахунку боржника, йому необхідно знайти цей рахунок. Процес виявлення рахунків фізичних та юридичних осіб відрізняється. В Україні відсутня єдина база рахунків боржників фізичних осіб. Інформацію про рахунки таких боржників можливо дізнатися виключно в банку, в якому відкрито рахунок. Всього в Україні 74 діючих банків. Щоб точно виявити всі рахунки необхідно розіслати запити в усі банки.

З виявленням рахунків юридичних осіб все простіше. Інформація про рахунки є у органів Державної податкової служби.

НЕРУХОМІСТЬ

Існує три основних джерела отримання інформації про нерухоме майно боржника.

Перше – Державний реєстр прав на нерухоме майно, в народі іменований як “новий реєстр”. Він функціонує, починаючи з 1 січня 2013 року, це найактуальніше реєстр на сьогоднішній день. У виконавців є прямий доступ до нього.

Друге – Реєстр прав власності на нерухоме майно. Цей реєстр функціонував з 2002 року до 2013 року. Його називають ще “старий реєстр”. До нього також є прямий доступ у виконавців, але інформація в ньому не завжди актуальна. Може бути ситуація, що за “старим реєстру” об’єкт належить боржнику, а в “новому” – цей об’єкт належить вже зовсім іншій особі.

Третє – паперові матеріали справ в Бюро технічної інвентаризації. Якщо боржник придбав майно до 2002 року, то інформацію про нього може підтвердити, або спростувати тільки БТІ за місцезнаходженням нерухомості.

ТРАНСПОРТІ ЗАСОБИ

Між виконавцями і Міністерством внутрішніх справ України функціонує електронний обмін документами про транспортні засоби боржників. Але існує проблема. МВС в різні періоди часу реєструвало автомобілі в різних базах. Електронні запити виконавців перевіряються в базі, яка функціонує, починаючи з 2013 року. Як виявити автомобілі, кориті реєструвалися до 2013 року на сьогоднішній день не зрозуміло. На письмові запити МВС не відповідає, посилаючись на те, що наказом передбачено тільки електронний документообіг.

МОРСЬКІ І РІЧКОВІ СУДНА

Великі судна реєструються в Державному судновому реєстрі, судна що поменше – в Судновій книзі України. Обидві бази відкриті для всіх. Це файли в форматі Excel. Вони розміщенні на сайті Державної служби України безпеки на транспорті. Заходьте, дивіться, може бути у вашого боржника є якесь судно.

http://dsbt.gov.ua/storinka/perelik-suden-zareyestrovanyh-v-derzhavnomu-sudnovomu-reyestri-ukrayiny
http://dsbt.gov.ua/storinka/perelik-suden-zareyestrovanyh-v-sudnoviy-knyzi-ukrayiny

ЛІТАКИ

Всі літаки реєструються в Державному реєстру цивільних повітряних суден України. Цей ресурс також у відритому доступі. Заходьте на сайт Державної авіаційної служби України, та дивіться.

https://avia.gov.ua/state-civil-aircraft-register-of-ukraine/

СІЛЬГОСПТЕХНІКА

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів реєструє сільгосптехніку. База закрита. Для того щоб з’ясувати, чи є у боржника що-небудь з такої техніки, необхідно подавати письмовий запит.

ТЕХНОЛОГІЧНІ ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ

Є й таке майно. Приклад – автонавантажувачі, які їздять по супермаркетам, і піднімають піддони з товаром. Вони реєструються в Державній службі з питань праці. Реєстр закритий, потрібно подавати письмовий запит.

ІНШЕ РУХОМЕ МАЙНО

Не варто також забувати про таке майно як меблі, орг. техніка, і так далі. Виконавець може без погодження боржника юридичної особи безперешкодно зайти в його приміщення, або на земельну ділянку, вилучити там майно, а потім реалізувати.

З рухомим майном боржника фізичної особи працювати складніше. Якщо боржник не пускає виконавця до себе в квартиру, то виконавець без дозволу суду не має права туди увійти.

ЧАСТИКИ У СТАТУТНОМУ КАПІТАЛІ ТОВАРИСТВ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

Існуєте безліч онлайн сервісів, де можливо ввівши прізвище або назву боржника дізнатися, чи є він власником юридичної особи. Такі корпоративні права можна реалізувати в примусовому порядку. Процедура досить складна, але цілком реальна.

ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Торгові марки, корисні моделі, які зареєстровані в установленому законом порядку, також, є активами, які можливо оцінити, і реалізувати. Дані права реєструються в ДП “Укрпатенті”. База перебувати у відкритому доступі.

https://base.uipv.org/searchBUL/

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *