КОМУНАЛЬНІ БОРГИ. ЧОМУ МЕНЕ НЕ ПОВІДОМИЛИ?

 

Наш офіс щоденно отримуємо багато дзвінків від боржників. Зазвичай вони телефонують після того, як ми арештували їх рахунок. Найчастіше ми чуємо питання: “Чому мене не повідомили…?” 

Спробуємо відповісти на основні варіанти цього питання.

“Чому мене не повідомили про суд?”

Більшість комунальних боргів стягується в наказному провадженні. Це спрощена форма судового розгляду. Суд не проводить судове засідання, суд не просить у боржника документів. Після отримання від надавача комунальних послуг заяви про видачу судового наказу він протягом 5-ти днів видає судовий наказ. І цей наказ суд повинен надіслати боржнику.

Дехто може сказати, що це несправедливо. Можливо, але видання судового наказу само по собі не є підставою для примусового стягнення боргу. Після отримання боржником судового наказу він може протягом 15-ти днів подати до суду заяву про скасування цього наказу. Якщо боржник скористався своїм правом і подасть таку заяву (і ця заява буде відповідати вимогам), то суд обов’язково скасує судовий наказ. В такому випадку  надавачу комунальних послуг, якщо він все ж хоче стягнути борг, доведеться знову звертатися до суду, але вже з позовом, а це більш складний процес і у споживача, якщо він не згоден з позовом, буде можливість подати заперечення на такий позов.

Якщо боржник не подасть заяву про скасування судового наказу, то суд поставить на ньому відмітку, що він набрав чинності і видасть його стягувачу, а той, вже пред’явить його на виконання державному, або приватному виконавцю.

Тож, якщо борг стягується на підставі судового наказу, то суд повинен повідомити боржника про його винесення на стадії, коли наказ вже видано, але він ще не набрав законної сили. Єдине місце, де можна дізнатися про деталі набрання чинності судовим наказом – це сам суд. Деталі, чому суд дійшов висновку, що судовий наказ набрав законної сили можна з’ясувати тільки в суді. Боржнику необхідно прийти в суд і ознайомитись із судовою справою. 

“Чому мене не повідомили про виконавче провадження?”

Після надходження виконавцю від стягувча судового наказу, виконавець виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Згідно з частиною 1 статті 28  Закону України “Про виконавче провадження” не пізніше наступного дня після відкриття виконавчого провадження виконавець повинен надіслати її боржнику рекомендованим листом. 

Тому, спілкуючись з виконавцем щодо виконавчого провадження, якому вже більше двох днів, сторони виконавчого провадження мають повне право попросити виконавця надати докази надсилання постанови про відкриття виконавчого провадження рекомендованим листом (трек-номер поштового відправлення). 

Чому мене не повідомили про арешт коштів?” 

Чинне законодавство про виконавче провадження не надає боржнику строк на добровільне виконання рішення. За логікою законодавця у боржника є строк на добровільне виконання до відкриття виконавчого провадження.  Після відкриття виконавчого провадження виконавець має повне право використовувати всі інструменти для стягнення боргу: накладати арешти, оголошувати в розшук авто і так далі. Будь-яких попереджуючих сигналів виконавець не повинен надсилати боржнику.

Більше того, відповідно до частини 2 статті 56 Закону України “Про виконавче провадження” постанова про арешт майна (коштів) боржника виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна.

На практиці, постанова про арешт коштів виноситься відразу після відкриття виконавчого провадження. Великі банки: Приватбанк, Монобанк, Ощадбанк бачать цю постанову і миттєво блокують кошти боржника. При цьому, паперову версію постанови про відкриття виконавчого провадження для для сторін виконавчого провадження, виконавець ще навіть не встиг відправити. 

Не знаючи всього цього у боржника може скластися помилкове враження, що від нього приховали відкриття виконавчого провадження, і він дізнався про нього тільки після арешту коштів на рахунках. 

Якщо у Вас виникли запитання щодо порядку та перспектив виконання Вашого виконавчого документа, то приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Іван Жаботинський надасть безкоштовну консультацію.

 

Контакти приватного виконавця Івана Жаботинського: 

04053, м. Київ, вул. Обсерваторна, 8, оф. 13

тел:+38(044) 501-31-30, +38(095) 501-31-30

ел. пошта: pv@enf.com.ua

 

 

 

 

 

 

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *