Випуск 8 на нашому каналі в YouTube на тему “Кінець реформи системи примусового виконання”.

Реформа системи примусового виконання рішень була розпочата ще 2016, коли був прийнятий спеціальний закон, яким було запроваджено нову юридичну професії – приватних виконавців.

Приватні виконавці отримали урізаний мандат у порівнянні з державними виконавцями. Перші приватні виконавці почали працювати ще в 2017 і станом на кінець 2019 ми маємо 213 приватних виконавців та 4472 державних виконавців.

При цьому вся система примусового виконання згідно з офіційними даними за 2019 забезпечила повернення 20,7 млрд. гривень. На жаль, це лише 2.6 % від загальної суми заборгованості.

В 2019 приватні виконавці стягнули 4,2 млрд. гривень, а державні 16,5 млрд. Якщо розділити ці суми на кількість виконавців, то виходить, що один приватний виконавець стягнув 19,6 млн. гривень, тоді як державний – 3,7 млн. гривень.

213 приватних виконавців в 2019 році продали більше майна, чим майже 4 з половиною тисяч державних колег.

Більша ефективність приватних виконавців, у порівнянні з державними виконавцями, як ми бачимо, підтверджується статистикою.

В загальному до чого я веду – реформу необхідно продовжувати, але у сьогоднішнього керівництва Міністерства юстиції України на це свої погляди.

Якщо Ви хочете дізнатись детальніше, які зміни готуються в системі примусового виконання, то рекомендую глянути випуск на нашому каналі, прикріплений знизу.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *