Потрапили до Єдиного реєстру боржників, і хочете прибрати з нього своє прізвище? 

Типовою є ситуація, коли водії добровільно не сплачують штрафи за порушення Правил дорожнього руху.  В такому випадку постанова про стягнення штрафу направляється в державну виконавчу службу. 

Якщо державний виконавець знайде водія порушника, то водію, можна сказати, пощастило. Водій сплатить штраф, запис з Єдиного реєстру боржників буде виключено. 

Однак, дуже часто трапляється так, що виконавець відкриває виконавче провадження, і не знаходить, ні боржника, ні його активів. І через деякий час, наприклад через пів року, або через рік, таке виконавче провадження закривається у зв’язку з відсутністю у боржника майна, а постанова про стягнення штрафу повертається органам національної поліції без виконання. В цьому випадку провадження є закритим, однак інформація про боржника залишається в Єдиному реєстру боржників. 

Коли такому водію потрібно відчужити нерухоме майно, або автомобіль запис в Єдиному реєстрі боржників заважає цьому. Звичайно в цій ситуації боржник швидко сплачує штраф і надає докази державному виконавцю. Однак, виконавець вже нічим не може допомогти водію, оскільки виконавче провадження вже закрито.

Єдиний реєстр боржників – це складова Автоматизованої системи виконавчого провадження. Записи туди вносяться і видаляються звідти автоматично. На практиці це виглядає так.  Виконавець приймає постанову про відкриття виконавчого провадження, і з цього моменту інформація про особу починає відображатися в реєстрі боржників. Якщо виконавець закінчує провадження у зв’язку з повним фактичним виконанням, то запис зникає, а якщо провадження закривається у зв’язку з поверненням виконавчого документа стягувачу, то запис в реєстрі залишається. 

Єдиним виходом для водія порушника є скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачу і винесення постанови про виконання виконавчого документа. 

Якщо виконавче провадження було в Державній виконавчій службі, то скасувати постанову підлеглого може начальник (стаття 74 Закону України «Про виконавче провадження»). Для цього боржнику необхідно написати на ім’я начальника відповідного органу Державної виконавчої служби заяву про скасування постанови виконавця. В заяві потрібно пояснити в чому було порушення державного виконавця, коли він виніс постанову про повернення виконавчого документа. Сам факт оплати боргу, зовсім не означає, що виконавець виніс постанову з порушенням. 

Протиправність дій виконавця можна аргументувати тим, що він не перевірив інформацію про місце роботи боржника, наявність нерухомого і рухомого майна, не здійснив вихід за місце проживання боржника, і так далі. Іншими словами довести, що виконавець мав можливість реально стягнути штраф, однак цього не зробив.

Також, важливим моментом є те, що постанови виконавців можуть бути оскаржені протягом 10 днів, тому потрібно ще й переконати начальника, що боржник не пропустив цей строк. 

Якщо начальник не скасовує постанову підлеглого, то іншого шляху як оскаржити цю постанову в суді немає. Аргументувати скаргу в суд потрібно так само, як і скаргу начальнику. 

Якщо в таку ситуацію боржник потрапив внаслідок повернення виконавчого документа приватним виконавцем, то скасовувати таку постанову доведеться тільки в суді. 

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *