Чи можливо відкрити новий рахунок в банку, якщо інші рахунки вже арештовані?
Багато хто стикається з проблемою, що виконавець арештував рахунок на який надходить заробітна плата, пенсія, аліменти, або якісь інші гроші. У зв’язку з цим у деяких виникає ідея відкрити новий рахунок. Закон не забороняє це робити. Боржник може відкрити собі стільки рахунків, скільки вважатиме за потрібне.
Якщо боржник це зробить в банку, який вже арештував йому рахунки, то арешт поширюється і на новий рахунок.
З відкриттям рахунку в новому банку ситуація набагато цікавіша. У боржника немає обов’язку повідомляти банку інформацію про те, що у нього вже арештовані рахунки в іншому банку.
Банк сам зобов’язаний в день відкриття фізичною особою рахунку перевірити чи не знаходиться його новий клієнт в реєстрі боржників. Якщо особа перебуває в статусі боржника, то банк повинен в той же день, повідомити про це виконавця. Як правило банк надсилає державному, або приватному виконавцю лист звичайною поштою.
Виконавець отримавши такий лист повинен направити постанову про арешт коштів в банк, де боржник відкрив новий рахунок.
Скільки проходить часу з моменту відкриття рахунку до його блокування?
На листування між банком, і виконавцем може піти від декількох тижнів до декількох місяців, але це за умови, що банк повідомить виконавця про відкриття рахунку боржником, лист з банку дійде до виконавця, а виконавець направить постанову про арешт в банк.
Існує ймовірність того, що при відкритті боржником нового рахунку в новому банку, цей рахунок так і не буде арештований.
Також, новий рахунок точно не буде арештований, якщо виконавець наклав арешт, а потім повернув стягувачу виконавчий документ без виконання.
Зустрічаються ситуації, коли було відкрито провадження, виконавець наклав арешт, але не знайшов жодних активів, і повернув виконавчий документ. Всі накладені арешти в цьому випадку продовжують діяти. Крім цього, боржник ще і перебуває в реєстрі боржників. Банку буде про це відомо, і він повідомить виконавця про відкриття рахунку, але виконавець нічого не зможе зробити, оскільки провадження закрито.
Які ще наслідки можуть настати для боржника, крім того, що рахунок буде арештований, і з нього будуть списані гроші?
Такі дії можуть бути розцінені як спроба ухилитися від виконання рішення. Виконавець в цьому випадку, може підготувати подання до суду про обмеження в праві виїзду за кордон. І вже суд прийматиме рішення, обмежувати в праві виїзду боржника, чи ні.