Чи можливо відкрити новий рахунок в банку, якщо інші рахунки вже арештовані?

Багато хто стикається з проблемою, що виконавець арештував рахунок на який надходить заробітна плата, пенсія, аліменти, або якісь інші гроші. У зв’язку з цим у деяких виникає ідея відкрити новий рахунок. Закон не забороняє це робити. Боржник може відкрити собі стільки рахунків, скільки вважатиме за потрібне. 

Якщо боржник це зробить в банку, який вже арештував йому рахунки, то арешт поширюється і на новий рахунок. 

З відкриттям рахунку в новому банку ситуація набагато цікавіша. У боржника немає обов’язку повідомляти банку інформацію про те, що у нього вже арештовані рахунки в іншому банку.

Банк сам зобов’язаний в день відкриття фізичною особою рахунку перевірити чи не знаходиться його новий клієнт в реєстрі боржників. Якщо особа перебуває в статусі боржника, то банк повинен в той же день, повідомити про це виконавця. Як правило банк надсилає державному, або приватному виконавцю лист звичайною поштою.

Виконавець отримавши такий лист повинен направити постанову про арешт коштів в банк, де боржник відкрив новий рахунок.

Скільки проходить часу з моменту відкриття рахунку до його блокування?

На листування між банком, і виконавцем може піти від декількох тижнів до декількох місяців, але це за умови, що банк повідомить виконавця про відкриття рахунку боржником, лист з банку дійде до виконавця, а виконавець направить постанову про арешт в банк.

Існує ймовірність того, що при відкритті боржником нового рахунку в новому банку, цей рахунок так і не буде арештований. 

Також, новий рахунок точно не буде арештований, якщо виконавець наклав арешт, а потім повернув стягувачу виконавчий документ без виконання.

Зустрічаються ситуації, коли було відкрито провадження, виконавець наклав арешт, але не знайшов жодних активів, і повернув виконавчий документ. Всі накладені арешти в цьому випадку продовжують діяти. Крім цього, боржник ще і перебуває в реєстрі боржників. Банку буде про це відомо, і він повідомить виконавця про відкриття рахунку, але виконавець нічого не зможе зробити, оскільки провадження закрито.

Які ще наслідки можуть настати для боржника, крім того, що рахунок буде арештований, і з нього будуть списані гроші?

Такі дії можуть бути розцінені як спроба ухилитися від виконання рішення. Виконавець в цьому випадку, може підготувати подання до суду про обмеження в праві виїзду за кордон. І вже суд прийматиме рішення, обмежувати в праві виїзду боржника, чи ні.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *