З липня цього року у Англії та Уельсі було впроваджено цікаве нововведення. Відтепер виконавці цих країн зобов’язані під час вчинення виконавчих дій носити нагрудні камери для фіксування всіх подій. Як зазначається в іноземних виданнях, в першу чергу, такі зміни обумовлені численними скаргами боржників на дії виконавців, які вдавались до незаконних методів виконання рішень. Зрештою, запровадження відеореєстрації виконавчих дій може мати й інші наслідки. Ми ж хочемо проаналізувати, чи було б доцільним впровадження відеореєстрації в українських реаліях.

Отож, узагальнюючи практику вчинення виконавчих дій під час виконання рішень приватними виконавцями, на сьогодні майже не існує випадків, коли б боржники звертались зі скаргами на приватних виконавців, що останні незаконними методами (мається на увазі – шляхом погроз, залякувань, фізичною силою тощо) вимагають виконання рішень. Однак, в Україні існує інша проблема.

Зокрема, це відживший себе інститут понятих. Часто виникають ситуації, коли виконавчі дії необхідно вчинити негайно, а знайти понятих не вдається. Завжди існує ризик, що боржник в майбутньому почне завіряти суд, що понятих не було, або ж вони були зацікавленими особами.

Уникнути цієї ситуації можна шляхом впровадження практики обов’язкового використання нагрудних камер. Так, виконавці фіксуватимуть всі свої дії, а в разі наявності спору крапку зможе поставити суд  передивившись відеозапис. Додатковою перевагою таких камер буде й ефект, який вони матимуть на боржників. Останні, знаючи, що всі їхні дії фіксуються на відео, будуть в рази обережнішими й законослухнянішими.

Отож, аналізуючи досвід наших колег, вважаємо, що він буде актуальним й для українських виконавців. Зауважимо, подібний досвід вже є й в нашої поліції.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *