По-перше, приватні виконавці прив’язані до своїх виконавчих округів. Округи – це території областей, окрім міста Києва, який є окремим виконавчим округом. Приватні виконавці мають право прийняти на виконання виконавчий документ тільки в тому випадку, якщо боржник, чи його майно, знаходиться на території цього округу. Якщо боржник знаходиться в одному окрузі, а його майно знаходиться в іншому окрузі, то вам повезло, адже ви можете вибрати приватного виконавця в одному з цих двох округів.

Зразу хочу звернути увагу, що якщо в рамках виконавчого провадження виявиться, що в боржника є майно в іншому окрузі, то приватний виконавець має повне право звернути стягнення на таке майно.

Таким чином, виконавчі округи мають значення тільки на стадії відкриття виконавчого провадження. Після того як Ви вирішили в якому окрузі, чи в округах рішення буде виконуватись, Ви можете його пред’являти. Далі необхідно знайти контакти виконавців з цих округів. Для цього слід зайти в реєстр приватних виконавців (https://erpv.minjust.gov.ua/#/search-private-performer) і ввести округ. Так, Ви зможете з’ясувати, скільки приватних виконавців працює у вашому окрузі. Крім цього, в даному реєстрі будуть доступні номера телефонів, електронна пошта та адрес місцезнаходження офісу приватних виконавців.

З власного досвіду, я б не рекомендував робити загальну розсилку на всіх виконавців. Особисто я на такі повідомлення ніколи не відповідаю. Краще здзвонитись з кожним виконавцем та поспілкуватись. Якщо у виконавчому окрузі працює 5, 7, 10 приватних виконавців, то дійсно є сенс поспілкуватись з кожним. Якщо ж у виконавчому окрузі, як в Києві, 100 приватних виконавців, то зі всіма звичайно спілкуватись не раціонально. Виберіть для початку виконавця, який знаходиться ближче всього до вашого дому та подзвоніть йому.

При виборі приватного виконавця, в першу чергу я б рекомендував вияснити, як швидко приватний виконавець зможе запустити в роботу ваш виконавчий документ. Всі постанови виконавчого провадження формуються в Автоматизованій системі виконавчого провадження, що є досить простим процесом.

Повірте, зовсім не важливо, чи приватний виконавець кандидат наук,  чи він ніколи не читав наукової статті. У виконавчому провадженні головне, щоб постанова про арешт коштів опинилась у банку чимшвидше. Зі своєї практики я можу сказати, що боржники бувають у двох станах: або в них нічого немає, або вони в цей момент займаються виведенням активів, які в них ще залишились, а тому оперативність це основа успіху в кожному виконавчому провадженні.

По-друге, я б порекомендував з’ясувати, які виконавчі дії приватний виконавець готовий виконати в рамках вашого провадження. Виконавче провадження досить громіздкий процес і часто буває так, що результат можна отримати різними способами, а тому рекомендую вияснити, який спосіб для вас вибрав приватний виконавець.

Більшість стягувачів насамперед цікавляться питанням, скільки будуть коштувати послуги приватного виконавця. На мій погляд, відповідь на це питання пов’язана з послугами, виконавчими діями, які приватний виконавець готовий виконати в рамках виконавчого провадження. Наведу простий приклад. Уявіть, що є виконавчий документ про стягнення 50 тисяч гривень, а  у боржника, скоріш за все, нічого немає. Про це всі догадуються (і стягував, і виконавець), але вголос бояться про це сказати. Даний виконавчий документ один приватний виконавець готовий взяти безкоштовно, а інший тільки за умови отримання 50 відсотків гонорару успіху. При цьому, перший приватний виконавець тільки арештовує кошти і виясняє, що там нічого немає, а другий приватний виконавець складає протоколи про адміністративні правопорушення, обмежує у праві виїзду боржника, і зрештою боржник, у якого попередньо нічого не виявили, знаходить кошти та погашає заборгованість. Звичайно, вибір важкий. З однієї сторони 100 відсотків заборгованості, з іншої – 50. Зрештою, вирішувати Вам.

Саме тому я вам рекомендую завжди цікавитись не тільки ціною послуг приватного виконавця, а й тим, що він готовий зробити, щоб виконати виконавчий документ.

Отже, підбиваємо підсумки. Для того щоб Ви знайшли найкращого приватного виконавця, в першу чергу, Вам необхідно визначитись з виконавчим округом, де ваше рішення може бути виконане. По-друге, зайти в реєстр приватних виконавців та знайти контакти виконавців з цього округу. По-третє, здзвонитись з виконавцем та вияснити, на які умови та які виконавчі дії він готовий.

Надіємось тепер Ви зрозуміли, як найбільш вдало вибрати приватного виконавця.

Випуск 2 на нашому каналі в YouTube на тему “Як вибрати приватного виконавця”.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *