В Україні діє змішана система примусового виконання. Виконавчі документи можна пред’явити як державним, так і приватним виконавцям. Практика показує, що приватні виконавці ефективніші ніж держані.

Припустимо, що стягувач бажає пред’явити виконавчий документ приватному виконавцю. Що ж для цього потрібно? Для цього необхідно надати такі документи:

1. Оригінал виконавчого документа.

Це може бути виконавчий лист, наказ суду, виконавчий напис нотаріуса. Виконавчий документ повинен містити заходи примусового характеру. В його резулятивній частині  повинно зазначатись: “стягнути”, “зобов’язати”, “передати”, “заборонити”, “накласти арешт”. Якщо там буде зазначено “визнати право”, то виконавче провадження за таким виконавчим документом відкривати не можна.

2. Заява про відкриття виконавчого провадження.

Заява пишеться в довільній формі. Достатньо написати “прошу відкрити виконавче провадження”. Таку заяву можна написати у приватного виконавця.

Якщо необхідно виконати рішення про стягнення коштів, то рекомендується в заяві вказувати реквізити рахунку, на який виконавець буде перераховувати кошти. Якщо про це не повідомити на стадії відкриття виконавчого провадження, це можна зробити потім, написавши окремий лист.

Якщо документи подає представник, то необхідно додати підтвердження повноважень  представника. Як правило це копія довіреності чи ордер адвоката.

Приватні виконавці без попередніх погоджень зобов’язані приймати в роботу всі виконавчі документи, які відповідають вимогам закону, але на практиці вони просять попередньо показувати документи. Для чого це необхідно?

–  Щоб розуміти, чи відповідає виконавчий документ вимогам закону;

–  Щоб розуміти чи може приватний виконавець виконувати такий виконавчий документ;

–  Щоб узгодити питання витрат виконавчого провадження.

Можлива ситуація, що приватний виконавець не зацікавлений приймати виконавчий документ. Він може бути зайнятий, сума основної винагороди не покриває оплату послуг приватного виконавця, та інше.

Один і той же виконавчий документ різні приватні виконавці можуть оцінювати по – різному. Для одних від буде не цікавим, а для інших цікавим.

Якщо стягувач прагне пред’явити виконавчий документ конкретному виконавцю, а виконавець відмовляється його приймати, стягувач може запропонувати укласти договір про додаткову винагороду. Це цілком законний стимул для приватного виконавця.

З вищевказаного можна зробити висновок, що для відкриття виконавчого провадження достатньо подати оригінал виконавчого документа і заяву, але перед цим краще максимально детально обговорити з приватним виконавцем особливості примусового виконання виконавчого документа, адже від цього буде залежати результат.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *