Як діє виконавець, якщо боржник помер?

У всіх приватних виконавців є доступ до Державного реєстру актів цивільного стану. Після відкриття виконавчого провадження більшість приватних виконавців концентруються на виявленні активів боржника. Коли виконавець бачить, що у боржника немає ані майна, ані доходів, то це це стає сигналом, щоб перевірити, чи він не помер.

Якщо боржник помер,  то далі можливі два варіанти дій. Перший варіант – виконавець просто закінчує виконавче провадження. Другий варіант – виконавець шукає правонаступників. 

Для вяленная спадкоємців боржника наш офіс подає запит до державного нотаріуса. Часто державні нотаріуси дають нам необхідну інформацію і на підставі цієї інформаціях ми звертаємось до суду з заявою про заміну боржника на його правонаступника. Після отримання ухвали суду ми продовжуємо виконувати рішення.

Проблема правонаступництва за померлим в тому, що спадкоємець відповідає за зобов’язаннями померлого тільки в межах вартості успадкованого майна. Якщо майна багато, або воно вартісне, то проблем не має бути. Проблеми починаються, якщо борг великий і майна недостатньо. 

За законом спочатку потрібно звернути стягнення на гроші, але питання в якому розмірі? Як виконавець дізнається про вартість успадкованого майна, якщо він на нього не звертає стягнення?

Також, нещодавно стикнулися з іншою проблемою. За законом у виконавчому документі зазначається один стягувач та один боржник. Як бути, якщо майно померлого боржника успадкували декілька осіб. Кого робити боржником у виконавчому провадженні? На наш погляд виконавець повинен замінити боржника на одного за правонаступників (на будь кого і бажано за заявою стягувача), а на інших спадкоємців суд повинен видати додаткові виконавчі документи.  

Висновок. Правонаступництво померлого боржника – це справжній головний біль для виконавця. На практиці мало хто хоче глибоко копати і шукати спадкоємців. Набагато простіше формально підійти до цього питання і закрити виконавче провадження. 

Офіс приватного виконавця Івана Жаботинського докладає всіх зусиль для виконання рішень, в тому числі шукає спадкоємців боржника.

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *