1 липня 2021 відкрився ринок землі сільськогосподарського призначення. З метою врегулювати правовідносини, які у зв’язку з цим виникли, було прийнято ряд законів. У тому числі були прийняті зміни до Земельного Кодексу України.

На жаль, не всі зміни були якісні з точки зору законодавчої техніки.

Починаючи з 06 липня 2021 почала діяти редакція Земельного кодексу України, згідно з якою всі земельні ділянки, неважливо були вони мораторні чи ні, в примусовому порядку повинні продаватися через ДП “ПРОЗОРО”.

У той же час, профільне законодавство, якої регулює продаж майна боржників встановлює, що будь-яке майно боржників продається через ДП “СЕТАМ”.

Таким чином, ми маємо колізію, і до моменту її переборення ДП “СЕТАМ” призупиняє реалізацію будь-яких земельних ділянок.

ДП “СЕТАМ” навіть звернулися до Міністерства юстиції України за роз’ясненнями. Сумніваємося, що Міністерство зможе в цій ситуації щось роз’яснити. Великі надії зі слів керівників ДП ​​”СЕТАМ” покладаються на постанову Кабінету Міністрів України, проект якої вже готовий, і яка повинна  хоч якось це виправити. 

На наш погляд, проблему також можна вирішити через судову практику, але це довгий процес..

Найкращим варіантом вирішення проблеми буде, звичайно, внесення змін до законів і Земельного кодексу України, але це складний шлях.

Чекаємо на зміни!

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *