ЗАМІЩЕННЯ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ. ЩО РОБИТИ ЯКЩО З ВИКОНАВЦЕМ НЕМАЄ ЗВ’ЯЗКУ?

 

Під час війни хтось з виконавців вступив до лав Збройних сил України, хтось поїхав за кордон, а хтось взагалі вирішив змінити професію. Більшість виконавців, подбали про сторін виконавчого провадження та зупинили свою діяльність уклавши договір про своє заміщення з колегою. 

Офіс приватного виконавця Івана Жаботинського заміщує двох приватних виконавців – Ігоря Клинника та Атаджана Чулієва.

Як дізнатися інформацію про заміщення щодо інших? 

Інформацію можна дістати з вдох джерел. Перше –  Єдиний реєстр приватних виконавців України. Якщо сформувати інформаційну довідку на виконавця, то в ній скоріше за все буде інформація про того, хто його заміщує, але не завжди. Тому, також, мона скористатися сайтом Асоціації приватних виконавців.

Що робити, якщо приватного виконавця ніхто не заміщує?

Виходячи з положень статті 42 ЗУ “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” необхідно повідомити Мін’юст про те, що виконавець не здійснює діяльність більше 10-ти дні. Мін’юст, в свою чергу повідомляє раду приватних виконавців відповідного регіону. А рада регіону, приймає рішення хто з колег буде заміщувати відсутнього виконавця і знову повідомляє Мін’юст. Міністерство видає наказ про заміщення, і після цього вже можна працювати за провадженнями колеги. 

Зазвичай, виконавці одного регіону заміщують один одного. Сторонам виконавчих проваджень з Донецької та Луганської областей потрібно бути готовими, що їх приватного виконавця заміщує колега з іншого регіону. 

Які повноваження у виконавця, який здійснює заміщення?

Такий виконавець не може просто взяти і продовжувати виконувати рішення. Він може зняти арешт у закінченому виконавчому провадження, видалити запис з реєстру боржників, закінчити провадження у зв’язку зі скасуванням виконавчого документа, але здійснювати дії спрямовані на примусове виконання – не може. Для цього, потрібно, щоб стягувач подав заяву, якою він погоджується на заміщення. Окрім “погодження” на заміщення стягувач може подати заяву про повернення виконавчого документа, або передачу виконавчого провадження будь-якому іншому приватному виконавці.

 

 

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *