28 травня 2021 року було відкрито фінансову звітність компаній. Про те, що це значить для приватних виконавців, та де брати цю інформацію ми розкажемо детальніше.

У березні 2021 рік були внесені зміни до Положення про набори даних, що підлягають опублікуванню в формі відкритих даних, яке було затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 № 835 перелік відкритих даних поповнився фінансовою звітністю компаній. 

Для приватних і державних виконавців це позитивні зміни. Раніше Державна фіскальна служба України надавала цю інформацію виконавцям на компакт дисках. 

Навіщо виконавцям ця інформацію?

Фінансову звітність використовують у випадках: 

Перший – це щоб глибше проаналізувати активи боржника. Не всі активи, якими володіє боржник, реєструються в реєстрах, і фінансова звітність може багато розповісти.

Другий – при оцінці корпоративних прав. Корпоративні права є активом, на який можна звернути стягнення в рамках виконавчого провадження. І для того, щоб цей актив оцінити потрібна якась інформація. У більшості випадків, окрім як з фінансової звітності цю інформацію взяти ніде. 

Де розміщено цю інформацію. Для цього потрібно зайти на Портал відкритих даних:

Фінансова звітність (звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), подані як додаток до звітної (звітної нової) податкової звітності за річний податковий (звітний) період відповідно до пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України

На порталі буде доступно для скачування 2 файли. “Показники фінансової звітності” та “Структура фінансової звітності “. Завантажуйте обидва. У файлі “Показники фінансової звітності” заархівовані 10 таблиць. Саме це і є ті самі фінансові показник.

У файлі “Фінансової звітності суб’єктів малого підприємництва” 267 тисячі компаній, розмір файла близько 200 MB. Якщо спробувати відкрити будь-яку з таблиць, то може некоректно відображатися символи. Всі файли формату “CSV” потрібно правильно відкрити. 

Інструкція як правильно відкрити файл, якою користувалися ми:

https://office-guru.ru/excel/preobrazovyvaem-csv-v-excel-kak-importirovat-faily-csv-v-elektronnye-tablicy-excel-368.html

0
20
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *