Під час спроби нового власника потрапити до квартири, яку він придбав з прилюдних торгів, стався конфлікт, внаслідок якого двоє людей отримали вогнепальні поранення. Пострілом з рушниці поліцейському серйозно травмовано руку.
Приватний виконавець, виконуючи рішення суду, здійснив реалізацію нерухомого майна – квартири, через торги, організовані ДП “Сетам”.
Після набуття права власності на квартиру новий власник так і не зміг потрапити до житла, оскільки там забарикадувався боржник – попередній власник.
Після конфлікту думки в юридичній спільноті розділились. Одні вважають, що виселення та вселення до житла має відбуватись виключно за рішенням суду. Інші переконані, що для вселення у власне, новопридбане житло, рішення суду не потрібне.
Кожна з цих думок має право на існування. Проблема в тому, що боржник автоматично не втрачає право проживання в квартирі, якщо він був зареєстрований у ній до реалізації, але і новий власник має право потрапити до свого житла.
Вітчизняне законодавство чітко не регулює дане питання. До прикладу, в сусідній Польщі, де також діють приватні виконавці, акт про реалізацію майна затверджується судом. Одночасно із перевіркою законності проведення публічних торгів суд видає рішення про виселення боржника.
Нам залишається констатувати, що без належного правового регулювання в Україні дана проблема нікуди не зникне.